()

با توجه به نوسانات بازار ارز و طلا خیلی از مردم به دليل شرايط اقتصادی حاكم بر جامعه نياز به فروش طلای خود دارند كه اين امر ممكن است بعد از مدتی موجب از دست رفتن ميزان موجودی طلایی شود كه تا قبل از اين به فكر افزودن آن بودند .

در همين راستا برخي از بانك ها و موسسات مجاز به موضوع وام طلا پرداخته اند ، كه بر اساس آن شما مي توانيد حدود ٩٠ درصد طلای خود را به صورت وام بدون ضامن دريافت كنيد كه بازپرداخت آن به صورت ١ الي ١٥ ماهه می باشد.
جديدا خبری مبنی بر “تسهيلات طلای بانک ملت” يا اينكه “بانک ملت وام طلا به مشتريان خود اعطا مي كند” ، در فضای مجازی نشر پيدا كرده است كه كاملا كذب و شايعه می باشد .
تنها بانكی كه در اين زمینه فعاليت دارد بانک كارگشايی می باشد كه متاسفانه بر خلاف نام كارگشايی، هيچ گشايشی در فعاليت اين بانک ديده نمی شود ، به عنوان مثال تنها حدود ١٠ درصد و یا كمتر ، ميزان طلای شما را وام مي دهد ;

به طور مثال اگر قيمت هر گرم طلا را ٤٠٠ هزار تومان در نظر بگيريم ، اگر شما ١٠٠ گرم طلا معادل ٤٠ ميليون تومان داشته باشيد فقط ٤ ميليون تومان وام به شما تعلق می گيرد كه در حال حاضر با اين مبلغ نمي توان مشكلي را حل نمود . همچنین در نظر داشته باشید که بانك كارگشايی مبلغی را بابت امانت نگه داشتن طلا از شما دريافت مي كند .
متاسفانه معايب تسهيلات اين بانك فقط به اين موارد ختم نمي شود ، از ديگر معايب بانك كارگشايی می توان به باز پرداخت مضاربه ای آن اشاره كرد كه شما نمي توانيد به صورت اقساط وام خود را به بانک پرداخت كنيد ، بلكه بايد تمامي مبلغ را به صورت يكجا در موعد مقرر پرداخت نماييد كه اين امر طبیعتا برای اکثر مردم دشوار می باشد .

علاوه بر بانک كار گشايی برخی از موسسات هم در اين زمينه فعاليت می كنند كه به عنوان يكی از با سابقه ترين و مردمی ترين اين موسسات می توان به وام طلای گلدیس اشاره کرد که با سالها تجربه در کسب اعتماد و رضایت مردم همچنان به کار خود ادامه میدهد .

مجموعه گلدیس میزان 90 درصد طلای شما را به شما وام میدهد ، آن هم بدون ضامن! زیرا طلای شما ، ضامن شما محسوب میشود  ، به طور مثال اگر قيمت هر گرم طلا را ٤٠٠ هزار تومان در نظر بگيريم ، اگر شما ١٠٠ گرم طلا معادل ٤٠ ميليون تومان داشته باشيد ،حدود 36 میلیون تومان وام به شما تعلق میگیرد که باز پرداخت آن هم به صورت اقساط میباشد .

این مطلب چقدر مفید بود?

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات / 5. تعداد آرا:

تا الان امتیازی نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.