()

کدام بانک طلا میگیرد وام می دهد این روزها سئوال بسیاری از مردم برای دریافت وام طلا می باشد در اینجا به بررسی وام دهی بانکها و موسسات مختلف در ازای امانت طلا می پردازیم

 بانک کارگشایی طلا می گیرد وام می دهد!

تنها بانكی كه در اين زمینه فعاليت دارد بانک كارگشايی می باشد كه متاسفانه بر خلاف نام كارگشايی، هيچ گشايشی در فعاليت اين بانک برای خدمات به مردم ديده نمی شود ، به عنوان مثال این بانک حداکثر ده میلیون تومان  ، به شما  وام مي دهد ;

به طور مثال اگر قيمت هر گرم طلا را حدود یک میلیون تومان در نظر بگيريم ، اگر شما حتی 300 گرم طلا معادل 300 ميليون تومان داشته باشيد حداکثر تا سقف ده ميليون تومان وام به شما تعلق می گيرد كه در حال حاضر با اين مبلغ نمي توان مشكلي را حل نمود . همچنین در نظر داشته باشید که بانك كارگشايی مبلغی را بابت امانت نگه داشتن طلا و هزینه بیمه نامه طلا از شما دريافت مي كند .
متاسفانه معايب تسهيلات اين بانك فقط به اين موارد ختم نمي شود ، از ديگر معايب بانك كارگشايی می توان به باز پرداخت مضاربه ای آن اشاره كرد كه شما نمي توانيد به صورت اقساط وام خود را به بانک پرداخت كنيد ، بلكه بايد تمامي مبلغ را به صورت يكجا در موعد مقرر پرداخت نماييد كه اين امر طبیعتا برای اکثر مردم دشوار می باشد .

سایر شرایط پرداخت وام طلا بانک کارگشایی نیز هم در سال 1400 تغییر کرده است. تا پیش از این، بانک کارگشایی سود وام را 18 درصد تعیین کرده بود اما حالا نرخ سود به 20 درصد تغییر کرده است و شش درصد جریمه تاخیر به ان افزونده که برخلاف گذشته دیگر بیشتر از یکسال نمی‌توان وام را تمدید کرد.

علاوه بر بانک كارگشايی برخی از موسسات و دفاتر طلافروشی هم در اين زمينه فعاليت می كنند كه به عنوان يكی قدیمی ترین اين دفاتر طلافروشی می توان به وام طلا گلدیس اشاره کرد که با بیش از بیست سال قدمت و تجربه در اعطا وام طلا و کسب اعتماد عموم همچنان به کار خود ادامه میدهد .

در کل وام طلا گلدیس یک وام فوری بدون ضامن می باشد که برای رفع نیازهای ضروری مردم شکل گرفته در این وام دارندگان طلا  تنها با در رهن گذاشتن طلای خود بدون چک . سفته و ضامن وام فوری خود را دریافت می نماید

گواهی سپرده سکه بانک ملت چیست ؟

در سال 1400 بانک ملت تنها گواهی سپرده سکه طلا،می دهد برگه ای که شامل سند دارایی فیزیکی سکه طلا است با این تفاوت که مالک سکه به جای نگهداری سکه به صورت فیزیکی، برگه ای را به نام خودش در بانک ثبت می شود که تنها قابلیت نقل و انتقال در بورس را دارا ست،و ان برگه را نگهداری می کند و سکه خود را به خزانه سکه بانک تحویل می دهد ولی سود یا وام سکه یا مزایای دیگری از بانک دریافت نمی کند یعنی بانک ملت طلای شما را می گیرد و فقط برگه به شما تقدیم می کند.

شرایط دریافت وام طلا بانک کارگشایی با طلای گلدیس :

در بانک کارگشایی اگر سری به میدان محمدیه( اعدام)، بعد از خیابان تختی، پشت ایستگاه اتوبوس آدم‌ها کلافه قدم می‌زنند، با فرم‌های کاغذی که در دست دارند، عده زیادی پشت میله‌های فلزی سیاه روی نیمکت‌ها نشسته‌اند. بانک کارگشایی در ازای پرداخت وام از وام گیرنده سند خانه یا اجاره‌نامه می‌خواهند، کدپستی دقیق، کارت ملی هوشمند، قبض آب و برق به نام همسر یا متقاضی وام. کسانی که مستاجرند و یا قبض به نام،… ندارند باید خودشان با صاحبخانه‌شان به اداره پست برود و تاییدیه کد پستی بگیرند و سپس پس از کلیه روال اداری طاقت فرسا که به ازای هر گرم طلایی که یک میلیون و دویست هزار تومان ارزش دارد نهایتا صدهزارتومان انهم تا سقف ده میلیون در ازای حداقل 186 گرم طلا وام بدهند آنهم نانویسی می کنند تا نوبت متقاضی کی فرا برسد

اما در دفاتر طلای گلدیس خبری از صف طولانی و روال اداری طاقت فرسا و طولانی و…. نیست و در عرض حداکثر نیم ساعت همرا با پذیرایی به میزان ارزش طلای تا هر سقفی خود وام به حساب شما فورا واریز می گردد.

گلدیس تقریبا به میزان طلای شما وام فوری می دهد :

اما مجموعه طلای گلدیس به میزان 80  الی 90 درصد ارزش طلا ، به شما وام طلا میدهد ، آن هم بدون ضامن! زیرا طلای شما ، مطمئن ترین ضامن شما جهت بازپرداخت اقساط محسوب میشود ، به طور مثال اگر قيمت هر گرم طلا را یک میلیون و چهارصد هزار تومان در نظر بگيريم ، و شما ١٠٠ گرم طلا معادل 140 ميليون تومان داشته باشيد ،حدود 112 الی 126 میلیون تومان وام فوری طلا به شما تعلق میگیرد که باز پرداخت آن هم به صورت اقساط میباشدو جالب اینجاست که با بازپرداخت اقساط خود بخشی از طلای خود تحویل می گیرید.

چرا به جای فروش طلا وام بگیریم ؟

به این دلیل که زمان خرید طلا،طلا فروشی ها  فاکتور شما به صورت زیر محاسبه میگردد:

(وزن طلا × قیمت به روز) + (اجرت) + (7% سود مغازه )+ (9%مالیات)

♦ در صورت فروش طلا ، طلا فروشان طلای شما را به قیمت طلای آبشده میخرند و این کار 35 درصد ضرر به همراه دارد چون سود و اجرت از آن کم میشودو اگر مجدد همان طلای خود را بخرید مجددا باید 35 درصد اضافه پرداخت کنید که مجموعا هفتاد درصد ،منهای تورم سالیانه روی قیمت طلا زیان داشته اید .

♦ شما میتوانید بجای فروش طلا،وام طلای فوری برابر وزن طلای خود دریافت کنید و بعد از پرداخت اقساط وام طلا،صاحب طلای خود شوید.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱-۴۴۲۸۴۲۹۲ یا ۴۴۲۸۴۶۸۸ و ۴۴۲۸۴۵۷۲  1-39-39-39 -0912 تماس بگیرید

این مطلب چقدر مفید بود?

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات / 5. تعداد آرا:

تا الان امتیازی نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.